Endonezya Fahri Konsolosluğu Kayseri

Endonezya Fahri Konsolosluğu Kayseri

Endonezya Cumhuriyeti Kayseri Fahri Konsolosluğu, Adresi:

1. Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No:30 38070 Melikgazi/Kayseri


Endonezya Cumhuriyeti Kayseri Fahri Konsolosu:

Bay Tahir Nursaçan


Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu Görevi:

Türkiye Endonezya temsilcilik görevini onursal olarak yürüten Kayseri Fahri Endonezya Konsolosluğu, Türkiye ile Endonezya arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Endonezya Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Endonezya'ya ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Endonezya vizesi işlem prosedürü hakkında destek vermektedir.


Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:

Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının yapacakları Endonezya vize işlemleri konusunda destek olmaktadır.


Kayseri Endonezya Fahri Konsolosluğu 2022 Resmi Tatil Günleri:

Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Endonezya Devleti'nin 2022 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2022 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Endonezya vizesi için başvuruda bulunacak veya Endonezya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

01 OcakYeni Yıl
01 Şubatimlek
01 MartMiraj
03 MartHari Raya Nyepi
15 MartKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1-6 Mayısİşçi Bayramı/Hari Raya Puasa
16 MayısWaisak Günü
19 MayısGençlik ve Spor Bayramı
26 MayısYükseliş Günü
01 HaziranPancasira Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
31 TemmuzMuharrem
17 AğustosBağımsızlık Günü
30 AğustorZafer Bayramı
09 EylülMevlüd Nebi
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25-26 AralıkNoel

Endonezya Konsolosluğa Vize Başvurusu

Endonezya Konsolosluğu, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Endonezya vize işlem başvurularının şahsen yapılması zorunlu değildir. Endonezya vize işlem başvuruları, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla da kabul edilmektedir.


Endonezya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Endonezya vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin, seyahat amacını ve planını anlatan, İngilizce yazılmış bir Dilekçe örneği hazırlanması gereklidir.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Endonezya Konsolosluğu'na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Emekli ise; aynı içerik bilgilerini içeren dilekçeyi, emekli kişi kendi imzası ile düzenlemeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye'deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Endonezya Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Endonezya Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.


Endonezya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Endonezya Konsolosluğu'na Endonezya vize başvurusunda bulunacak kişiler, Endonezya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Endonezya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Endonezya Konsolosluğu Vize Ücreti

Endonezya Vizesi için ödenmesi gereken Endonezya vize ücreti; Endonezya Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir