Endonezya Fahri Konsolosluğu Kayseri

Endonezya Cumhuriyeti Kayseri Fahri Konsolosluğu, Adresi:

1. Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No:30 38070 Melikgazi/Kayseri


Endonezya Cumhuriyeti Kayseri Fahri Konsolosu:

Bay Tahir Nursaçan


Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu Görevi:

Türkiye Endonezya temsilcilik görevini onursal olarak yürüten Kayseri Fahri Endonezya Konsolosluğu, Türkiye ile Endonezya arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Endonezya Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Endonezya’ya ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Endonezya vizesi işlem prosedürü hakkında destek vermektedir.


Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:

Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının yapacakları Endonezya vize işlemleri konusunda destek olmaktadır.


Kayseri Endonezya Fahri Konsolosluğu 2016 Resmi Tatil Günleri:

Endonezya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Endonezya Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Endonezya vizesi için başvuruda bulunacak veya Endonezya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

16-17 Şubat 2016 Karnaval
23- 24 Mart 2016 Gerçek ve Adalet İçin Ulusal Hafıza Günü
02-03 Nisan 2016 Kutsal Cuma
01 Mayıs 2016 Dia Del Trajabador
25 Mayıs 2016 Mayıs Devrimi Yıldönümü
20 Haziran 2016 General Manuel Belgrano'nun vefatı
09 Temmuz 2016 Bağımsızlık Günü
17 Ağustos 2016 General Jose de San Martin'in vefatı
12 Ekim 2016 Kültürel Çeşitliliğe Saygı Günü
29 Ekim 2016 Cumhuriyet Bayramı
23 Kasım 2016 Ulusal Egemenlik Günü
07 Aralık 2016 Köprü Tatili
08 Aralık 2016 Meryem Ana Günü
25 Aralık 2016 Noel Tatili

Endonezya Konsolosluğa Vize Başvurusu

Endonezya Konsolosluğu, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Endonezya vize işlem başvurularının şahsen yapılması zorunlu değildir. Endonezya vize işlem başvuruları, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla da kabul edilmektedir.


Endonezya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Endonezya vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin, seyahat amacını ve planını anlatan, İngilizce yazılmış bir Dilekçe örneği hazırlanması gereklidir.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Endonezya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Emekli ise; aynı içerik bilgilerini içeren dilekçeyi, emekli kişi kendi imzası ile düzenlemeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Endonezya Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Endonezya Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.


Endonezya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Endonezya Konsolosluğu'na Endonezya vize başvurusunda bulunacak kişiler, Endonezya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Endonezya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Endonezya Konsolosluğu Vize Ücreti

Endonezya Vizesi için ödenmesi gereken Endonezya vize ücreti; Endonezya Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir

Endonezya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.kemlu.go.id