Endonezya Büyükelçiliği Ankara

Endonezya Büyükelçiliği Ankara

Endonezya Büyükelçiliği Ankara, Adres:

Abdullah Cevdet Sokak No. 10, Posta Kutusu 42, Çankaya 06680, Ankara, Türkiye


Endonezya Ankara Büyükelçiliği Çankaya, Çalışma Saatleri:

Endonezya Ankara Büyükelçiliği haftaiçi her gün Saat: 09:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:00 arasında hizmet vermektedir. Endonezya vize başvuruları, konsolosluk bölümü tarafından kabul edilmektedir. Endonezya vize işlemleri için evrak kabulü hafta içi hergün Saat: 09:00 - 11:00 arasındadır. Endonezya vize işlemleri sonuçlananların pasaport teslimi haftaiçi hergün Saat: 16:00 - 17:00 arasında yapılmaktadır.


Endonezya Ankara Büyükelçiliği Elçilik Görevlileri:

Büyükelçi Wardana, Endonezya Devleti ve Endonezya Hükümeti adına üstlendiği görevini, akredite edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti nezdinde yürütmektedir.

Endonezya Dışişleri Bakanlığı tarafından Siyasi Bölüm Müstaşarlığı'na atanan Alamsyah; Ekonomik Bölüm Müsteşarlığı'na atanan Fahmi Aris Innayah görevlerini sürdürmektedir.

Endonezya Büyükelçiliği bünyesinde diplomatik yetkiye sahip olan Savunma Ataşeleri May(N). Jerry Manuhutu ve Kolonel Kav. Syahrial Effendi Siregar; Endonezya Savunma Bakanlığı tarafından geçici olarak atanan birlikler ve ya Endonezya askeri personelinin, akredite olduğu Türkiye Cumhuriyeti tarafından yürütülen tüm faaliyetlerinden haberdar etme görevini yürütmektedir. Ayrıca Endonezya'nın savunma politikasını desteklemek ve tanıtmak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Endonezya Devleti arasında ikili askeri ilişkileri ve savunma alanındaki ilişkileri geliştirme konusunda yetki üstlenir.


Endonezya Büyükelçiliği 2022 Resmi Tatil Günleri

Endonezya Ankara Büyükelçiliği , Endonezya Devleti'nin 2022 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2022 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Endonezya vizesi için başvuruda bulunacak veya Endonezya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

01 OcakYeni Yıl
01 Şubatimlek
01 MartMiraj
03 MartHari Raya Nyepi
15 MartKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1-6 Mayısİşçi Bayramı/Hari Raya Puasa
16 MayısWaisak Günü
19 MayısGençlik ve Spor Bayramı
26 MayısYükseliş Günü
01 HaziranPancasira Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
31 TemmuzMuharrem
17 AğustosBağımsızlık Günü
30 AğustorZafer Bayramı
09 EylülMevlüd Nebi
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25-26 AralıkNoel

Endonezya Ankara Büyükelçiliğe Nasıl Ulaşılır?

Endonezya Ankara Büyükelçiliği, Ankara ilinin Çankaya İlçesinin Çankaya Mahallesi sınırları içinde yer almaktadır. Güneşevler mevkinden hareket eden EGO 408 numaralı Güneşevler-Hasköy-Atakule-Çankaya otobüsleri ile Çankaya semtinde bulunan Ankara Endonezya Büyükelçiliği'ne ulaşım sağlanabilir.

Ankara Esenboğa Havaalanı Ankara Çevre Yolu üzerinden Endonezya Büyükelçiliği'ne uzaklık 50 km normal trafik seyri halinde araç ile ulaşım 50 dakika'dır.


Endonezya Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi:

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Endonezya vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri için Endonezya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Hindistan Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle Endonezya vize başvuru formu üzerindeki bilgileri eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir.

Endonezya Büyükelçiliği Vize İşlem Başvurusu

Endonezya Büyükelçiliği, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Endonezya vize işlem başvurularının şahsen yapılması zorunlu değildir. Endonezya vize işlem başvuruları, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla da kabul edilmektedir.


Endonezya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi:

Endonezya vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin, seyahat amacını ve planını anlatan, İngilizce yazılmış bir Dilekçe örneği hazırlanması gereklidir.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Endonezya Konsolosluğu'na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Emekli ise; aynı içerik bilgilerini içeren dilekçeyi, emekli kişi kendi imzası ile düzenlemeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye'deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Endonezya Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Endonezya Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.


Endonezya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Endonezya Büyükelçiliği'ne Endonezya vize başvurusunda bulunacak kişiler, Endonezya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Endonezya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Ankara Endonezya Büyükelçiliği Vize Ücreti

Endonezya Vizesi için ödenmesi gereken Endonezya vize ücreti; Endonezya Büyükelçiliği'ne vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir


Endonezya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri:

Endonezya Büyükelçiliği, Endonezya vize işlemleri, vatandaşlık işlemleri, belge tasdik işlemleri, ölüm-doğum-boşanma işlemleri, çeviri hizmetleri ve apostille işlemi konusunda konsolosluk hizmeti vermektedir.