Endonezya Başkonsolosluğu İstanbul

Endonezya Başkonsolosluğu İstanbul

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Adresi:

Düğmeciler Mah. Düğmenciler Cad. No. 52, Eyüp İSTANBUL


Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu, Çalışma Saatleri:

Endonezya Ankara Büyükelçiliği haftaiçi her gün Saat: 09:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:00 arasında hizmet vermektedir.


Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu Görevi:

- Türkiye'de yaşayan Endonezya vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işlemlerinin yürütülmesi Endonezya Konsolosluğu'nun görevidir.
- Endonezya Konsolosluğu Türkiye- Endonezya ticari bağlarını geliştirmek bu ülkede çalışan Endonezya vatandaşlarına rehberlik etmekle sorumludur.
- Endonezya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri Endonezya Konsolosluğu tarafından yürütülür.


Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi:

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaslarının Endonezya vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur.


Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Görevlileri:

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu'nda Konsolos görevini 13.03.2015'ten itibaren Harlan Halim Hakim; 31.01.2022'dan bu yana Dandy Fikhriyanto Soeparan ve 01.02.2022 tarihinden bu yana Toary Ceacer Fransiskus Worang birlikte sürdürmektedirler. Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu kurumu altında Konsolos Yardımcısı olarak ise; Rahwantya Ari Susanto, Siti Khalimah Ida Humaidah olarak diplomatik görevlerini ifa etmektedirler.


Endonezya Başkonsolosluğu 2022 Resmi Tatil Günleri

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu, Endonezya Devleti'nin 2022 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2022 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Endonezya vizesi için başvuruda bulunacak veya Endonezya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

01 OcakYeni Yıl
01 Şubatimlek
01 MartMiraj
03 MartHari Raya Nyepi
15 MartKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1-6 Mayısİşçi Bayramı/Hari Raya Puasa
16 MayısWaisak Günü
19 MayısGençlik ve Spor Bayramı
26 MayısYükseliş Günü
01 HaziranPancasira Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
31 TemmuzMuharrem
17 AğustosBağımsızlık Günü
30 AğustorZafer Bayramı
09 EylülMevlüd Nebi
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25-26 AralıkNoel

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğa Nasıl Gidilir?

Endonezya Başkonsolosluğu, İstanbul ilinin Fatih ilçesine bağlı Eyüp Düğmeciler Mahallesi'nde konumlanmaktadır. İstanbul'un şehir merkezinden Taksim üzerinden hareket eden 55ET numaralı EYÜP ÜÇŞEHİTLER-TAKSİM otobüsüyle ulaşım sağlanabilmektedir. Şişli Okmeydanı istikameti üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler 55 numaralı GAZİOSMANPAŞA - ŞİŞLİ otobüsü ile gidebilirler. İstanbul Levent bölgesinden hareket eden 500L numaralı CEVİZLİBAĞ - LEVENT otobüsleri ile ulaşmak mümkündür.

Endonezya Konsolosluğu Vize İşlem Başvurusu

Endonezya Büyükelçiliği, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Endonezya vize işlem başvurularının şahsen yapılması zorunlu değildir. Endonezya vize işlem başvuruları, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla da kabul edilmektedir.


Endonezya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Endonezya vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin, seyahat amacını ve planını anlatan, İngilizce yazılmış bir Dilekçe örneği hazırlanması gereklidir.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Endonezya Konsolosluğu'na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Emekli ise; aynı içerik bilgilerini içeren dilekçeyi, emekli kişi kendi imzası ile düzenlemeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye'deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Endonezya Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Endonezya Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.


Endonezya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Endonezya Başkonsolosluğu'na Endonezya vize başvurusunda bulunacak kişiler, Endonezya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Endonezya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Endonezya Konsolosluğu Vize Ücreti

Endonezya Vizesi için ödenmesi gereken Endonezya vize ücreti; Endonezya Başkonsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri:

Endonezya Başkonsolosluğu, Endonezya vize işlemleri, vatandaşlık işlemleri, belge tasdik işlemleri, ölüm-doğum-boşanma işlemleri, çeviri hizmetleri ve apostille işlemi konusunda konsolosluk hizmeti vermektedir.